{امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد)} 09358211033-05133005

{امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد)} 09358211033-05133005

● امداد خودرو آئین البرز را بشناسید شركت امداد خودرو شهابی شركتی خدماتی است كه با هدف ارايه خدمات امداد خودرو سیار در استان خراسان رضوی تاسيس شده است.امداد خودرو مشهد انجام کلیه خدمات در اسرع وقت با تماس مرگزی 33005 شبانه روزی نماینده خودرو سازان چری - ام وی ام - جیلی مدیران- رامک خودرو - رنو

رانندگی راحت در زمستان سخت


رانندگی راحت در زمستان سخت

رانندگی راحت در زمستان سخت

 

 

با استفاده از این ابداعات در زمستان سخت ، راحت رانندگی کنید . هوای سرد و امکانات خودرو ضرورتاً بهترین دوست نیستند . به گفته ی شاعر انگلیسی جورج هربرت ، " در زمستان هر مایل دو برابر به نظر می رسد . " گرچه مقصود او رانندگی با ماشین شاسی بلند و صندلی های چرمی گرمکن دار نیست ، اما فلسفه ی او همچنان صدق می کند . گاهی زمستان سخت ، سرد ، تاریک و طولانی به نظر می رسد . یکی از مشکلات در زمستان ، از کار افتادن وسائل مختلف است . از کمربند ایمنی قدیمی و ترک خورده ی پوست ماری خودرو گرفته تا گیر قفل های درب ورودی منزل ، همه چیز در سرمای بی رحم زمستان خشک تر و شکننده تر می شود . این مساله به خصوص در مورد سیستم ها و قطعات مکانیکی صدق می کند که به علت قدیمی بودن ، پوسیدگی ، یا بی توجهی از قبل ایراد داشته اند .

 

خوشبختانه – حتی اگر فقط برای تعطیلات آخرهفته در جای سردی هستید - راه کارهایی برای ساده تر کردن زندگی در زمستان وجود دارد . گرچه ممکن است قبلاً در مورد بیشتریا تمام راه کارهای زیر را شنیده باشید ، اگرتا بحال این روش ها را امتحان نکرده اید یا قصد استفاده از آن را ندارید ، شاید بهتر باشد قبل از بارش برف و بروز سرما تجدیدنظر کنید . زمستان سخت است . چرا شرایط را سخت تر کنیم ؟

در ادامه 9 روش جدید ارائه شده که تحمل سرمای زمستان برای شما و خودروی شما را راحت تر می کند .

1- مایع ضدیخ شیشه جلو اتومبیل

در زمستان معمولاً برقک شیشه های خودرو را می پوشاند . شما باید بنشینید و منتظر بمانید تا خودرو آنقدر گرم شود که برفک های شیشه از بین بروند یا با دست برفک های روی شیشه را پاک کنید و یا در مخزن شیشه شوی شیشه ی جلو ضدیخ بریزید . با پاشیدن مقداری از این مایع روی شیشه و فرمول شیمیایی ذوب یخ ، برفک های روی شیشه فوراً محو می شود .

 

2- کاور خودرو یا کاور شیشه ی جلو

 

 

اگر امسال زمستان واقعاً قصد دارید در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید ، نگذارید که عناصر محیطی روی خودرو بنشیند ، از کاور استفاده کنید . دو نوع کاور وجود دارد : کاور مخصوص خودرو که روی کل خودرو را می پوشاند و کاورهای کوچک تر مخصوص شیشه جلوی خودرو . کاورهای خودرو ضد آب هستند و هوا از آنها عبور می کند . هنگامیکه کاور را برمی دارید ، برف و برفک هم با آن از روی خودرو بلند می شود و شما هم خودرویی تمیز با شیشه های تمیز دارید و دیگر نیازی به پاک کردن و از بین بردن برفک شیشه نیست . ویژگی دیگر کاور ، استفاده از آن در تابستان برای جلوگیری ازآسیب های اشعه ی فرابنفش است .

 

3 - برف پاک کن

 

 

تمیز نگه داشتن شیشه ی جلو و محدوده ی دید در زمستان مساله بسیار مهم و سختی است . برف پاکن هایی که ساختار فلزی ضخیم تر نسبت به برف پاکن های استاندارد دارند ، هنگام پاک کردن برف و یخ شیشه ، نه می پیچند و نه می شکنند ؛ پاک کننده ی لاستیکی آن تماماً در محفظه یا کاور پلاستیکی قرار گرفته تا برف روی تیغه های برف پاک کن جمع نشود ؛ در نتیجه ی این کار شیشه ای تمیز و با ایمنی بیشتر خواهید داشت

.

4 - کف پوش ها با قالب سفارشی

در زمستان حتما برف ، آب ، یا حتی نمک به کفش شما می چسبد و یکی از اولین جاهایی که کثیف خواهد شد ، کف خودروی شماست . با استفاده از کف پوش های قالبی و سفارشی از کثیف شدن شدن و آسیب دیدن کف خودرو جلوگیری کنید . این کف پوش ها با کف پوش های استانداردی که دارید فرق دارند از این جهت که لبه دارند و مانع از درز کردن آب و گل به کف خودرو می شوند . و از آنجا که مخصوص و متناسب با خودروی شما ساخته شده اند ، تا حد ممکن کف خودرو را می پوشانند و از آن محافظت می کنند .

 

5 - ضدیخ

همانطور که از نامش پیداست ، این مخلوط که ترکیبی از آب و مواد شیمیایی است ، در موتور ، شلنگ ها ، و رادایاتور جریان پیدا می کند و مانع یخ زدن موتور در زمستان و جوش آوردن آن در تابستان می شود به همین علت به آن خنک کننده هم می گویند . در صورتی که مایلید یک خودرو با عملکرد خوب داشته باشید ، استفاده از آن ضروریست و اینکه صرفا مقدار کافی از آن را بریزید کافی نیست . برای محافظت خودرو در سردترین دمای ممکن باید از ضدیخی با غلظت و مقاومت مناسب استفاده کنید . اگر شک دارید از راهنمایی های تولید کننده خودروی خود استفاده کنید .

 

6 - ضدیخ لوله گاز

گاز یخ نمی زند پس چرا باید از ضدیخ لوله گاز استفاده کرد ؟ چون اغلب در مخزن و لوله گاز آب وجود دارد که قطعاً یخ می زند . خواه گاز از ابتدا ناخالص بوده یا در اثر چگالش در مخزن خودروی شما آب وارد آن شده باشد ، وجود آب در گاز خوب نیست به خصوص در زمستان که آب یخ می زند و مانع جریان سوخت می شود . ضدیخ لوله گاز رطوبت را از بین می برد و مانع از یخ زدن لوله گاز می شود و انژکتور و کاربرات را نیز تمیز می کند .

 

7 - تایر مخصوص برف

 

 

همانند وضوح دید ، اصطکاک یکی از مهمترین دغدغه های ذهنی رانندگان در زمستان است . با داشتن لاستیک های تابستانی یا کهنه حتی اگر خودروی شما دو دیفرانسیل یا مجهز به سیستم کنترل کشش باشد ، باز هم اصطکاک کافی را نخواهید داشت . اکثر تایرهای جدید در رده ی تایر "تمام فصل" قرار گرفته اند و اگر M+S روی تایر به چشم بخورد بدین معنی است که این تایرها عملکرد خوبی در گل و برف دارند . اما عملکرد "خوب" در برف با "عالی" تفاوت بسیاری دارد هم به علت شکل و عمق آج و هم مواد لاستیکی نرم تر بکار رفته در ساخت تایر . بنابراین ، اگر در منطقه ای زندگی می کنید که انتظارمی رود بارش برف زیاد باشد ، تایرهای ویژه ی برف و زمستان ویژگی های مثبت بهتری دارند .

 

8 - زنجیر چرخ

 

 

زنجیرچرخ خودروهای سواری جدیداً جمع و جور سبک شده اند و به همین دلیل نگه داشتن آنها در صندوق راحت است و به سادگی ظرف چند دقیقه ، بدون نیاز به استفاده از جک و ابزار می توان آنها را بست. مهمترین تاثیر آنها در ایجاد اصطکاک و حفظ کنترل خودرو درجاده های برفی است . با این حال نمی توانید همچنان از زنجیر چرخ های قدیمی استفاده کنید . طراحی ویژه ی آنها برحسب اندازه ی تایر و وزن خودرو متفاوت است ، پس از زنجیر چرخ مناسب برای خودروی خود استفاده نمایید .

 

9 - نگهداری و مراقبت از شیشه و چراغ های جلو

کثیفی روی شیشه و چراغ های جلو که مخلوطی از برف ، نمک ، و گرد و غبار است و هنگام عبور خودروهای روبرو روی شیشه می پاشد باعث کاهش دید شده ، به همین خاطر آزاردهنده و خطرناک است . پاک کردن قسمت بیرونی شیشه و چراغ های جلو با ماده ای که مخصوص پاک کردن آب و گردوغبار جاده از روی شیشه ی خودرو است ، دید بهتری را ایجاد می کند، و پاک کردن یخ و برف را راحت تر کند . پاک کننده ی Rain-X انتخاب خوبی است . در مواقع اضطرار می توانید مقداری واکس خودرو روی این سطوح بزنید و پاک کنید تا تاثیر مشابهی را مشاهده کنید .

فارغ از تصورات شما در مورد زمستان ، با استفاده از این ابداعات برای بالا بردن ایمنی و یا صرفاً صرفه جویی در زمان می توان استرس های زمستان را هم برای راننده و هم برای خودرو کاهش داد . یادتان باشد با به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه برای حوادث غیرمترقبه آماده باشید ؛ و البته ماشین خود را برای تعمیر و تنظیمات خودرو در زمستان نزد مکانیک مطمئن ببرید .

 

  انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 315

دیدگاه های کاربران (0)

بلوار جمهوری بین جمهوری 23 و 25 نرسیده به چهاراه امداد خودرو مشهد 33005 - 051

كليه حقوق اين پايگاه نزد روابط عمومي {{ امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد) }} 09358211033 محفوظ مي باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما