{امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد)} 09358211033-05133005

{امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد)} 09358211033-05133005

● امداد خودرو آئین البرز را بشناسید شركت امداد خودرو شهابی شركتی خدماتی است كه با هدف ارايه خدمات امداد خودرو سیار در استان خراسان رضوی تاسيس شده است.امداد خودرو مشهد انجام کلیه خدمات در اسرع وقت با تماس مرگزی 33005 شبانه روزی نماینده خودرو سازان چری - ام وی ام - جیلی مدیران- رامک خودرو - رنو

9 نشانه ی نیاز به تنظیم خودرو


9 نشانه ی نیاز به تنظیم خودرو

 

 

 9 نشانه ی نیاز به تنظیم خودرو

 

کشش خودروی شما کم شده ؟ سروصدا دارد ؟ قابل اطمینان نیست ؟ یا لرزش بدنه دارد ؟ درصورت بروز هرکدام از این حالات ، احتمالاً مشکلی برای خودروی شما پیش آمده است و یا زمان تنظیم خودروتان رسیده است .

خودروهای امروزی با خودروهای مشابه قدیمی در دهه های گذشته ، که به ازای هر 15000 کیلومتر یا 30000 کیلومتر نیاز به تنظیم داشتند ، تفاوت می کنند . در خودروهای جدید ، با رعایت دوره های تنظیم و کنترل توصیه شده از طرف کارخانه ، درصورت عدم نیاز به تعمیر و تنظیم قسمت خاصی از خودرو ، مانند تعویض شمع ها ، این مسافت به 160000 کیلومتر هم می رسد .

با این حال نمی توان روند معمول نگهداری خودرو یا علائم خطر بالقوه را نادیده گرفت . ضمن اینکه جایگزین کردن یک خودروی جدید بسیار هزینه بر است ، به صرفه ترین کار نگهداری از همان خودرویی است که دارید . برای شروع باید خودروی خود را عیب یابی کنید . مشاهده ی هر یک از این 9 مورد نشانه ی آن است که زمان تنظیم خودرو فرارسیده است .

 

1- چراغ های اخطار

 

 

چراغ های اخطار روی داشبورد خودرو هدفمند طراحی شده اند . این چراغ ها با روشن شدن خودرو روشن می شوند و گاهی به دلایل خاصی و برای اشاره به یک مشکل بالقوه در سیستم خودرو یا قطعات آن روشن می مانند . به این چراغ های اخطار توجه کنید ؛ اگر ضمن حرکت ماشین همچنان روشن می مانند ، در اولین فرصت برای رفع مشکل اقدام کنید . ممکن است علت ساده ای مانند سوختن لامپ چراغ عقب و یا مشکلی جدی مانند ایرادی در سیستم انتقال سوخت پیش آمده باشد . تشخیص و رفع عیب یک مشکل جزئی به شما کمک می کند که از مشکلات بزرگتر و هزینه بر در این راه اجتناب کنید .

 

2- ریپ زدن

اگر خودرو شما به طور ناگهانی - موقع گاز دادن یا موارد مشابه - گاهی ریپ می زند ، این مسئله نه تنها نشانه ی بروز یک عیب است ، بلکه ممکن است شما را در موقعیت خطرناکی قرار دهد . موتور ها طوری طراحی شده اند که به خصوص زمانی که بیش از همیشه به آنها احتیاج دارید ( مثلا در بزرگراه ) ، عملکرد قابل قبول و قابل اطمینانی داشته باشند ؛ علت این مشکل ممکن است کثیفی شمع ها یا گرفتگی فیلتر سوخت و یا مواردی کاملا متفاوت باشد .

 

3- بد استارت خوردن

 

 

شما ممکن است در اوایل صبح کمی خواب آلود باشید اما مسلماً خودروی شما این اجازه را ندارد ! اگر زمانی که به آن نیاز دارید استارت نمی خورد یا برای روشن شدن باید چندین بار استارت بزنید ، و یا اینکه استارت میخورد اما روشن نمی شود ، مطمئناً مشکلی وجود دارد ؛ علت این مشکل می تواند ضعیف بودن باطری ، نقصی در سیستم استارت و یا انواع مشکلات دیگر باشد .

 

4- سوخت نامناسب

 

 

اگر علی رغم اینکه اطمینان دارید همان مسافت همیشگی را طی می کنید و شخص دیگری هم از ماشین شما استفاده نمی کند ، احساس می کنید مصرف بنزین ماشین زیاد شده ، احتمالاً خودرو شما در مصرف سوخت دچار مشکل شده است . در این حالت ، با مصرف یک گالن سوخت مسافت کمتری را طی می کنید و باید دلیل این مشکل را پیدا کنید . افت ناگهانی درجه ی بنزین در مسافت تعیین شده برای هر واحد سوخت نشان می دهد که خودرو آنطور که باید عملکرد خوبی ندارد . علت این مشکل شاید فشار باد نامناسب چرخها یا گیر کردن قطعه ای از سیستم ترمز باشد ، شاید هم زمان تنظیم خودرو فرا رسیده است . میزان مصرف سوخت خودروی خود را کنترل کنید تا قبل از اینکه دچار مشکل جدی شود ، از وضعیت سیستم آن مطلع شوید .

 

5- ترمز های نرم یا پر سروصدا

ترمز سالم باید سریعاً خودرو را متوقف کند و نیاز نباشد پای خود را آنقدر روی پدال فشار دهید که پدال به کف خودرو بخورد . اگر ترمز ها با سروصدای بدی کار می کنند یا هنگام ترمز گرفتن ماشین می لرزد ، احتمال وجود نقص در ترمز بسیار زیاد است . همین داستان در مورد پدال "نرم" یا "اسفنجی" هم مطرح است ؛ اگر نیروی بسیاری برای فشار دادن آن نیاز است یا برای عمل کردن باید پدال ترمز به کف ماشین برخورد کند ، نشانه ی بروز مشکل است . برخی قطعات ترمز از نوع قطعات مصرفی هستند که باید به صورت دوره ای تعویض شود .

 

6- صداهای اضافی

اگر ترمز خودرو صدای نامطلوبی ندارد اما ناگهان صداهای ناخوشایند دیگری به گوش می رسد ، ممکن است مشکل از جای دیگری باشد . مواردی مانند سروصدای فرمان وقتی که با سرعت کم می پیچید احتمالاً نشانه ی سفتی فرمان است ؛ سروصدا و لرزش زیر کاپوت هنگام استارت زدن احتمالا نشانه ی شل بودن یک یا چند پیچ و مهره است ؛ صدای یک یا چند چرخ شاید نشانه ی بالانس نبودن لاستیک ها باشد ؛ و مواردی از این قبیل که دلیل آن هر چه باشد ، این قبیل سروصداها اصلا نشانه خوبی نیست ، خصوصا اگر صدایی باشد که قبلاً وجود نداشته است .

 

7- مشکل تعویض دنده ها

 

 

خودروهای دنده اتوماتیک کار تعویض دنده را به جای راننده انجام می دهند . این سیستم ها نرم ، قابل اطمینان و کارآمد هستند . اما گاهی این طور نیست . اگر زمانی که از دنده عقب به جلو و یا برعکس دنده عوض می کنید خودرو شما با تاخیر حرکت می کند ، اگر به سختی دنده عوض می کنید یا خودبخود دنده عوض می شود و به صورت ناگهانی و درست زمانی که انتظار ندارید به دنده بالا یا پایین تغییر می کند ، یا اگر علی رغم بالا رفتن دور موتور تغییر دنده امکان پذیر نباشد ، سیستم تأمین نیروی خودرو نیاز به توجه و بازبینی دارد . دنده هایی که به کمک آن خودرو شما به حرکت در می آید با جریان انتقال قدرت ، فیلتر ها و دیسک و صفحه وابسته است و همه ی آنها باید به طور مرتب کنترل و بازبینی شوند .

 

8- کندی در شتاب گرفتن یا کاهش توان خودرو

این مشکل ممکن است خطرآفرین باشد . گاهی لازم است توان خودرو را بالا ببرید و شتاب بگیرید ، مثلا وقتی که وارد بزرگراه می شوید ، در خیابانی با دو مسیر حرکت از ماشینی دیگر سبقت می گیرید ، یا از سربالایی بالا می روید . اگر توان لازم و مورد انتظار از خودرو برای این حرکت تأمین نشود یا ناگهان افت کند ، ممکن است در شرایط بدی قرار بگیرید . برای اجتناب از بروز این مشکلات ، علاوه بر کنترل و تنظیم دوره ای خودرو ، اگر متوجه افت توان خودروی خود شدید ، حتماً آن را برای بررسی نزد یک متخصص ببرید .

 

9- لرزش

لرزش ناگهانی خودرو ، اگر به علت ناهمواری مسیر حرکت نباشد ، زنگ خطری برای سلامت خودرو به شمار می رود . لرزش ممکن است فقط در فرمان و در سرعت خاصی ایجاد شود یا اینکه کل بدنه ی خودرو را بلرزاند . اما در هر صورت می تواند نشانه ی مشکلات زیادی از جمله بالانس نبودن ، شل بودن چرخ های خودرو ، پنچری لاستیک و یا موارد دیگری باشد .

دستورالعملی برای مالک خودرو

در قدم اول ، راهنمای استفاده برای مالک خودرو راه حل مناسبی برای جلوگیری از بسیاری از مشکلات است . علاوه بر متخصص مورد اعتماد شما ، این کتابچه ، مرجع اطلاعاتی مفیدی است که به شما می گوید خودرو و متعلقاتش چه زمانی نیاز به بازبینی و تنظیم دارند . دوره های سرویس به صورت واضح و شفاف در بخش تعمیر و نگهداری ارائه شده اند و مسافت طی شده و فواصل زمانی برای مراجعه در هر دوره را به صورت دقیق مشخص کرده است . اگر میخواهید مشکلات خودرویی کمتری را تجربه کنید همواره به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید ، توصیه ها و پیشنهادات آن را اجرا نموده ، و همچنین به مشکلات و علامت های اخطار خودرو توجه نمائید.

 

  انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 293

دیدگاه های کاربران (0)

بلوار جمهوری بین جمهوری 23 و 25 نرسیده به چهاراه امداد خودرو مشهد 33005 - 051

كليه حقوق اين پايگاه نزد روابط عمومي {{ امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد) }} 09358211033 محفوظ مي باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما