{امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد)} 09358211033-05133005

{امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد)} 09358211033-05133005

● امداد خودرو آئین البرز را بشناسید شركت امداد خودرو شهابی شركتی خدماتی است كه با هدف ارايه خدمات امداد خودرو سیار در استان خراسان رضوی تاسيس شده است.امداد خودرو مشهد انجام کلیه خدمات در اسرع وقت با تماس مرگزی 33005 شبانه روزی نماینده خودرو سازان چری - ام وی ام - جیلی مدیران- رامک خودرو - رنو

چرا سوپاپ دود را کوچکتر از سوپاپ گاز طراحی می­کنند؟


به نظر مي آيد كه براي تخليه سريعتر و زودهنگام محفظه احتراق از گازهاي خروجي مي بايست سوپاپ دود بزرگتر از سوپاپ هوا باشد ولي در طراحي موتور و نظر مهندسان عكس اين استدلال است در این قسمت می خواهیم دلیل کوچکتر بودن سوپاپ دود در سیلندر را مورد بررسی قرار دهیم .

 سوپاپ دود و هوا که تنها مجرا های تنفس موتور هستند از مهمترین بخشهای هر سیلندر به حساب می آیند که با صدمه دیدن آنها به دلیل نشت هوا در زمان تراکم سیلندر موتور دچار افت چشمگیر قدرت و افزایش بسیار زیاد مصرف سوخت می شود.

در صورتی که سر سیلندر موتور اتومبیلی را که کار کرده است باز نمایید خواهید دید که در هر سیلندر سوپاپ هوا تقریباً تمیز است و سوپاپ دود به شدت کثیف و سياه شده و جرم زيادي روي آنرا پوشانده است.

دلیل این امر کاملاً مشخص است، از سوپاپ هوا هوای تمیز وارد می شود و از سوپاپ دود مواد حاصل از احتراق خارج می شوند که آلودگی های زیادی را همراه دارند، ضمناً هوای ورودی خنک و دود خروجی به شدت گرم است پس به همین دلیل سوپاپ دود به شدت تحت تأثیر تنشهای مختلف قرار دارد. به همین دلیل در صورتی که سوپاپ دود بزرگ طراحی شود به دلیل ضعیف شدن بدنه حرارت و آلودگی های مختلف به سرعت باعث تخریب این سوپاپ می گردند.

این مسئله تنها دلیل کوچکتر بودن سوپاپها در سیلندر ها نیست. دلیل دوم و قابل درک دیگر این است که هوا در هنگام ورود به سیلندر تنها با نیروی مکش موتور وارد می شود و این مسئله باعث کندی دم موتور نسبت به بازدم می شود، زیرا در زمان خروج دود، فشار سیلندر که به صورت یک پمپ عمل می کند و دود را خارج می کند به همراه اختلاف فشار بالای میان محفظه سیلندر و هوای بیرون باعث سرعت بالای خروج دود از سیلندر نسبت به ورود هوا می شود.

  انتشار : ۱۹ تیر ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 312

بلوار جمهوری بین جمهوری 23 و 25 نرسیده به چهاراه امداد خودرو مشهد 33005 - 051

كليه حقوق اين پايگاه نزد روابط عمومي {{ امداد خودرو سراسري آئین البرز (مشهد) }} 09358211033 محفوظ مي باشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما